Polerowanie lakieru

polerowanie lakieru Warszawa

Normalne użytkowanie pojazdu naraża lakier samochodowy na uszkodzenia – zarysowania, zmatowienia. Korekta lakieru to usługa, dzięki której możemy usunąć wady i uszkodzenia lakieru bez malowania komponentu, a co za tym idzie przy zachowaniu fabrycznego lakieru na poszczególnych elementach. Prawidłowo przeprowadzona renowacja lakieru wpływa pozytywnie na estetykę samochodu, jednocześnie nie osłabiając powłoki lakierniczej. Jest to możliwe dzięki specjalistycznym technikom polerowania oraz precyzyjnie dobranym preparatom i narzędziom. 

W celu zabezpieczenia uzyskanego efektu po korekcie lakieru polecamy wykonanie powłoki ochronnej na całym samochodzie. Powłoka chroni lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz uporczywymi zabrudzeniami, których czyszczenie może powodować zarysowania i matowienie opracowywanej okolicy.

Na czym polega renowacja lakieru?

Renowacja lakieru to usługa z zakresu car detailingu, której celem jest usunięcie widocznych zarysowań, zmatowień oraz śladów utleniania się lakieru. Standardowo renowacja polega przede wszystkim na precyzyjnym czyszczeniu i polerowaniu lakieru. Przy czym, w sytuacji występowania ubytków lakieru spowodowanych głębokimi rysami lub otarciami na poszczególnych komponentach są one uzupełniane. 

Ubytki w lakierze uzupełniamy korzystając z możliwości oferowanych przez technologię Smart Repair czyli szybkich napraw estetycznych. Smart Repair pozwala na widoczną poprawę stanu wizualnego komponentu bez konieczności jego malowania, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze, jednocześnie utrzymując rynkową wartość pojazdu (każda kolejna warstwa lakieru może wzbudzić podejrzenia potencjalnych nabywców naszego samochodu). 

Na czym polega polerowanie lakieru? 

Polerowanie lakieru umożliwia usunięcie wad i uszkodzeń powstałych w wyniku eksploatacji pojazdu. W trakcie polerowania wierzchnia warstwa lakieru jest opracowywana w taki sposób, aby wygładzić wszelkie niedoskonałości, a następnie przywrócić powierzchni połysk. Prawidłowe przeprowadzenie polerowania lakieru skutkuje więc większą głębią koloru (z powierzchni komponentów zostały usunięte wszelkie zmatowienia) i trwałym połyskiem. 

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów rodzaj polerowania dobieramy adekwatnie do stopnia zużycia lakieru oraz zaobserwowanych na jego powierzchni niedoskonałości. W przypadku bardzo zużytych powłok lakierniczych polecamy przeprowadzenie kompleksowej renowacji lakieru połączonej z polerowaniem. 

Renowacja i polerowanie lakieru – Warszawa i okolica 

Kierowców zainteresowanych poprawą estetyki powłoki lakierniczej zachęcamy do skorzystania z usług marki BEST4CARS. Naszą siedzibą jest Konstancin-Jeziorna, jednak wysoka jakoś usług, liczne rekomendacje zadowolonych Klientów oraz doskonałe skomunikowanie z wybranymi punktami na mapie Warszawy sprawia, że trafiają do nas kierowcy i właściciele pojazdów z całego regionu. Nasza oferta obejmuje również m.in. renowację tapicerki skórzanej i polerowanie reflektorów.